Challah des rois z kandyzowanymi owocami {wegańskie}

Aujourd’hui c’est l’Épiphanie (peux-être que je ne vous apprends rien mais bon je vous le dis quand même ça coûte pas plus cher !)… alors oui je sais vous êtes déjà nombreux à avoir succomber à la galette ce week-end, mais je ne vous en veux pas rassurez vous (j’ai moi-même cédé à la tentation, mais bon j’ai une excuse moi !). Cette année j’ai décidé de vous proposer une recette de brioche que j’adore, la challah (merci Papa pour la recette !). Une brioche que je prépare personnellement sans œufs, et pour l’occasion j’ai mis des fruits confits, oczywiście rodzynki i fasolę !!! A w tym roku Mini-Mademoiselle nie może jeszcze jeść orzechów, więc w tym roku nie będzie już dla nas naleśników frangipane. Bon, jaki jesteś miły, Podaję linki do przepisów z poprzednich lat, przy tym wszystkim mam nadzieję, że znajdziesz swoją bratnią duszę lub przynajmniej swoje szczęście : the galette des rois z kremem migdałowym, the brioszka korona królów i migdałowe ciasto królewskie, czekolada i Grand Marnier

I moje małe paluszki mi to mówią w tym roku, i tak na pewno będzie naleśnik… biznes do naśladowania !

Challah des rois z kandyzowanymi owocami {wegańskie}
Wlać 1 Brioche
Drukować
Składniki
  1. 500 g brązowej mąki pszennej
  2. 100 gramów cukru
  3. 1/3 szklanka oleju roślinnego
  4. 1/2 C. sól
  5. 4 łyżki suszonego zakwasu lub 2 saszetki drożdży piekarskich
  6. 150 g kandyzowanych owoców pokrojonych w kostkę
  7. 100 g rodzynek
  8. 50 g brązowego cukru
  9. 3 łyżki zimnej wody (opcjonalny)
Przygotowanie
  1. Winogrona włóż do gorącej herbaty, aby spęczniały 10 minuty, odpływ.
  2. Umieść drożdże z 2 łyżeczki letniej wody i odstaw 10 minuty, ten krok nie jest konieczny, jeśli używasz zakwasu.
  3. Umieść mąkę, cukier, sól i oliwa z oliwek w misce sałatkowej. Dodać drożdże i zagnieść 10 minut, aż uzyskamy ładne, elastyczne ciasto (w razie potrzeby dodać trochę zimnej wody).
  4. Ciasto odstawić pod przykryciem w ciepłe miejsce na ok 1 około godziny.
  5. Odgazuj ciasto pięścią,dodać odsączone winogrona i kandyzowane owoce, następnie uformować trzy kiełbaski 30 cm długości około. Zapleć brioszkę, dodaj fasolę, a następnie umieść ją na blasze do pieczenia. Następnie dodaj brązowy cukier na wierzch.
  6. Odstaw pod przykryciem 30 min. otoczenie.
  7. Wstawić brioche do zimnego piekarnika i piec w temperaturze 200° przez ok 30 minuty.
aime & zarządzaj https://aime-mange.com/

Wesołej chałki !

Emilie

zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone symbolem *

3 Uwagi