Ciasto marchewkowe z Tome des Bauges i kminkiem

Un reste de purée de carotte et hop pour changer, un flan ! Voici donc un accompagnement ou une entrée toute simple à réaliser avec un peu de Tome des Bauges pour plus de gourmandise, mais si vous n’en avez pas remplacez-là par un autre fromage que vous aimez. Ça marche aussi avec d’autres purée de légumes, pour vous donner des idées, purée de cèleri-rave-roquefort, purée de brocolis-gouda, purée de petits pois et feta…
Allé, c’est à vous de jouer maintenant !
Flan de carotte à la Tome des Bauges
Składniki (wlać 4)
- 300 g de purée de carottes
- 2 jajka
- 50 g Tome des Bauges
- 1 łyżka. ciężki krem
- 1 łyżka kminku w proszku
- 1 łyżeczka nasion kminku
- 1 szczypta pieprzu Espelette
Opis
Rozgrzej piekarnik do 200°.
Ser pokroić w małe kostki.
Jajka ubić ze śmietaną, następnie dodać puree z marchwi, zamieszać. Następnie dodaj kminek, Papryczka Espelette i ser pokrojony w kostkę.
Przygotowaną masę podzielić na kokilki, które następnie włożyć do naczynia do zapiekania umieszczonego w bemarze.
Piec dla 30-35 min.

Ciesz się gorącym.
Emilie








Mylene
21.6.12Wydaje się to bardzo proste, wszystko piękne, wszystko się topi, i podoba mi się pomysł, że mogę zrobić wszystko… To musi mówić moja strona „fanów resztek”.!
Merci
Emilie
21.6.12Dziękuję bardzo Mylène 😉
Nadia Cécire Chougui
21.6.12Qu’elle belle recette vitaminée ! En plus je suis certaine que mes filles vont aimer merci 🙂
Emilie
21.6.12Bardzo dziękuję, ça nous fera très plaisir si tes filles aiment !
BoopCook
21.6.12hmmm, uwielbiam to, to musi być naprawdę, naprawdę, naprawdę dobre
Emilie
21.6.12Dziękuję BoopCook ! C’est vrai c’était très très bon 😉
nowicjusz w kuchni
22.6.12Une recette trés savoureuse, je découvre ton blog grace à cook and go et j’en suis bien ravie! j’adore ton design et son aspect!
Emilie
22.6.12Merci beaucoup Novice en cuisine, tes compliments nous font très plaisir !
Julia
22.6.12Je viens de découvrir ta recette sur Libé Food (Brawo !) et je me suis dit de suite : Mniam ! La lecture de la recette confirme ma première impression ! ^^
Buziaki i miłego wieczoru,
Julia
Emilie
22.6.12Merci beaucoup Juliette, bardzo mnie to cieszy 🙂
Tobie również buziaki i dobry wieczór !
Natalia
24.6.12Do, apprécié et à refaire !!!
Podałam Twoje placuszki teściowi, który marchewki w ogóle nie lubi, a tym bardziej na śniadanie, dziś rano na brunch … i dobrze, przełknął swoją porcję 2 łyżki z przyjemnością i uśmiechem 😉 {Zapewniam, że ta sprawa nie została wygrana !}.
Dziękuję za podzielenie się !
BiZ
Emilie
25.6.12Wow, dziękuję bardzo Natalio, Naprawdę cieszę się z tego, co do mnie mówisz !
Dziękuję dziękuję dziękuję 🙂
Natalia
5.7.12Cześć Emily.
Właśnie ponownie zrobiłam placki marchewkowe, tym razem z kozim serem, nadal tak dobrze ! Aby urozmaicić przyjemności, Ja również skorzystałam z przepisu i zastąpiłam marchewkę cukinią., kminek z suszonymi japońskimi wodorostami. To też było bardzo dobre.
Jeszcze raz dziękuję za udostępnienie !
BiZ
Emilie
5.7.12Merci beaucoup Natalie, cieszę się, że wypróbowałaś inne kombinacje, a z wodorostami to świetny pomysł, Spróbowałbym tego !
buźiaki.
bezczelna muffinka
19.7.12Właśnie odkryłam ten przepis, Jak apetyczne są te małe dania?! bez konieczności stosowania wielu składników, idealne na posiłek! dzięki za pomysł!
Emilie
19.7.12Dziękuję Cheekymuffin za komplementy, Cieszę się, że Ci się podoba !